queen_of_angmar: (Default)
[personal profile] queen_of_angmar
В інтернетах я наблюдаю поширення епідемії експертності. Кількість експертів з усіх питань, починаючи від прививок і закінчючи анальним сексом сягає рекордного рівня. Особливо гостро захворювання проявляється, коли доходить до обговорення ситуації на Сході України. Раніше заражені розосереджувались довкола питань абортів, релігії, страшного слова на букву "ф" (і я не про слово "філантроп" зараз), расових упереджень, ЛГБТ, вегетаріанства, куріння в громадських місцях, биття дітей. Але, очевидно, вірус експертності в українському питанні - це просто мутант вірус-сателіт, який вражає навіть віруси сімейства "залізь іншим людям в труси і тарілку". Вірус експертності викликає непереборне бажання вчити людей жити, агресію і нездоровий патерналізм вкупі зі старшобратізмом.

Добрі новини - для заражених вірус експертності безпечний, поки заражені сидять вдома на дивані, а не лізуть з кулаками реалізовувати своє деструдо. Погані новини: епідемії захворювань, викликаних вірусом експертності, призводять до серйозного погіршення життя великих кількостей людей. Заражені вірусом експертності в індивідуальному порядку можуть бути небезпечними для людей, які не відростили достатньо товстої шкіри. Увага! Експерти навіть в невеликих групах в реальному житті можуть нанести шкоди вашому здоров*ю, а то і життю!
Добрі новини: вірус експертності лікується. Погані новини: як то часто буває, лікування складне, затяжне і болісне. Легше, звісно, профілактику провести. Погані новини: санітарно-епідеміологічні заходи в великих масштабах слабкоефективні, матимуть вплив через роки і вимагають значних фінансових вливань в освіту. Добрі новини: профілактика в приватному порядку часто дуже проста і вимагає часом тільки заткнутись і послухати.
Добрі новини: не зазнати шкоди від заражених вірусом в інтернетах дуже просто: вистачає відправити експерта в бан. А у випадку з вірусом експертності щодо України часом достатньо просто писати українською мовою (чудовий доказ цього - мій блог, яким експерти гребують). Добрі новини: вірус не передається повітряно-крапельним шляхом і навіть через кров, якщо оминати експертно-небезпечні теми в розмові і обговорювати красу світанку і смак сніданку.
Людина може бути латентним носієм вірусу, і при цьому стійко опиратись захворіванню. Скажу навіть більше, майже кожна людина на землі, зокрема, ваша покірна слуга іноді страждає на викид експертності в кров. Однак антитіла, вироблені освітою, головою на плечах і високим рівнем емпатії дозволяють уникати хронічних форм і серйозних загострень. Будьте обережні: захворювання, викликані вірусом експертності, за собою складно відловити, це вимагає високого рівня здатності до саморефлексії. Вибачте, що роздаю поради, однак добре було б попросити якогось доброго знайомого чи друга із числа членів групи, на яку може бути направлена ваша експертність, вчасно вас зупинити. Бо якщо еrспертні болячки в вас не в хронічній формі і зазвичай вас знають, як людину, якій експертність непритаманна, загострення можуть зіпсувати вам репутацію в порядних колах.
Отже, як відстежити експертність за собою і за іншими:
 - людина в загостреній стадії експертності не відрізняє фактів від суджень (наприклад: "серед українців є агресивні антисоціальні елементи" - це факт, а "перебувати серед українців страшно, бо всі вони бендерлоги" - судження)
 - в людини в загостреній стадії експертності відкривається третє око, і вона крізь моря, океани, континенти, бачить все, що відбувається за багато кілометрів від неї. В ролі третього ока часто виступають треті особи в явно заангажованих джерелах (наприклад: "там в Омєрічгє і женщіну на свіданіє не можна позвать, бо вона зразу подасть в суд і відсуде в тебе дом, квартіру і дачу!)
 - людина в загостреній стадії знає, що думають, планують і відчувають інші люди ("Геї з насладжєнієм будуть трахать мою дочь, яку я планірую народить через пять лєт!")
 - людина в загостренй стадії експертності схильна до узагальнень (всі женщіни люблять цвіти сірєні)
 - людина в загостреній стадії експертності не користується елементарною логікою, тому, коли наводиш приклади, які заперечують узагальнення, фонтанує твердженням, що виняток підтверджує правило.
 - людина в загостренній стадії експертності іскрєннє щітає, що інагда відміняє обично. ("обично мужчіни насілують женщін, це значить дискримінацію" - "мужчін тоже насілують (десь біля 5%, єслішо), ніякої дискримінації не сущіствує!")
- людина в загостреній стадії експертності приписує співрозмовнику, який з нею не погоджується, власні домисли
 - дуже_коварний_пункт: людина в загостреній стадії експертності підміняє поняття. Ага, ага, саме то, про що ви подумати. Використовує слова "хунта", "фашизм", "тоталітарний"  і іже з ними к мєсту і нє к мєсту, не парячись, щоб зберегти термінологічну коректність. Назвіть це "лейблінг". Но! Лейблінг сам по собі не є ознакою експертності і працює тільки в сукупності з іншими експертними симптомами.
 - людина в загостреній стадії експертності посилається на якусь мухосранську хєрню в якості безсумнівного авторитета (наприклад, на думку партії "Лінке" щодо подій в Криму чи на думку "Боротьби" про воду на Марсі). Хєрня обично в таких случаях ні к сєлу ні к городу. Яка мені, напрімєр, хрєн, різниця, що там думає про фашизм партія Лінке? Є думки авторитетних вчених, які займаються цим питанням роками, а не партія з, кстаті, вісьма реакційною тугою по НДР. Єжелі рібята з КПУ, напрімєр, в себе в голові порядок навести не можуть, то схуялі вони для когось мають бути авторитетними? Корочі, добрим протівоядієм від експертності є постійне ставлення під сумнів авторитету.
І саме главне, я б так даже сказала, найглавніше. Людина в інкурабельній стадії експертності не просто плутає факти і судження, а й ігнорує факти в угоду судженням з упорством, гідним кращого застосування:
"У вас Правий сектор при владі!", "У вас депутати Верховної ради стали депутатами внаслідок Майдану!", "У вас малако убіжало у Львові стріляють за атеїзм!", "У вас вотпрямщаз заборонять аборти!", "У вас гомодиктатура!"
Я лічно щітаю, і апять таки експертно вам совєтую, що з людьми в такій стадії вже навіть про світанки і сніданки розмовляти важко. Но, кожен волєн робить з експертами довкола що сам щітає нужним.
На цьому в мене все.
Я припиняю прокрастінірувать і іду накінець писати свою англійську, бо зима дедлайн близько.
Все вищенаписане, це, звісно, судження, а не факт ;)
Крім англійської ;)
From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

Profile

queen_of_angmar: (Default)
queen_of_angmar

July 2014

S M T W T F S
  12345
67 89101112
13141516 171819
20212223242526
2728293031  

Most Popular Tags

Style Credit

  • Style: Winterborn for Ciel by nornoriel

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 25th, 2017 06:18 am
Powered by Dreamwidth Studios